Polityka antyplagiatowa

Konferencja „Fundamentalne wartości akademickie w dobie nowoczesnej edukacji – jak wykorzystać innowacje technologiczne w kształtowaniu kanonu dobrych praktyk?”

29 maja 2019 roku odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniom uczciwości naukowej i badawczej w kontekście współczesnych możliwości i wyzwań. Konferencja została zorganizowana przez Fundację Rektorów Polskich oraz firmę Plagiat.pl.

Program konferencji:

Panel I
Rzetelność i integralność nauki w dobie reformy systemu - jak Ustawa 2.0 wpływa na promowanie i przestrzeganie zasad uczciwości akademickiej?

Prowadzenie: prof. Jerzy Woźnicki, prezes Fundacji Rektorów Polskich.
Paneliści:
prof. dr hab. Andrzej Eliasz, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich
prof. nzw. dr hab. Ewa Chmielecka, Komitet Etyki w Nauce PAN
dr Iryna Degtyarova, Fundacja Rektorów Polskich, EURODOC
Łukasz Kierznowski, Krajowa Reprezentacja Doktorantów
Dominik Leżański, Parlament Studentów RP

Panel II
Jak udoskonalić sposoby zapobiegania plagiatom – innowacyjne rozwiązania systemów antyplagiatowych?

Prowadzenie: dr hab. Aneta Pieniądz z ruchu społecznego Obywatele Nauki.
Paneliści:
prof. dr hab. Łukasz Sułkowski, Public Consulting Group Polska
dr Aleksandra Bagieńska-Masiota, Szkoła Prawa Uniwersytetu SWPS
dr Marek Kozłowski, Ośrodek Przetwarzania Informacji-Państwowy Instytut Badawczy
dr Maria Tomaszewska, Akademia Leona Koźmińskiego
Sara Dobrzańska, Wydział Prawa i Administracji im. Adama Mickiewicza, Fundacja Legalna Kultura
Anna Jędrzejczak, Plagiat.pl
Marek Konieczny, Parlament Studentów RP