Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Tydzień Jakości Kształcenia 2023

Tydzień Jakości Kształcenia 2023

Zapraszamy do współorganizacji Tygodnia Jakości Kształcenia 2023!

z przyjemnością informujemy, że tegoroczny Tydzień Jakości Kształcenia został zaplanowany w formie hybrydowej w terminie 13-17 marca i serdecznie zapraszamy Państwa do zgłoszenia propozycji wydarzeń do programu.

 

Celem naszej inicjatywy jest zaprezentowanie środowisku akademickiemu roli i znaczenia podejmowanych działań projakościowych, zwrócenie uwagi na szereg czynników wpływających na jakość kształcenia, jej ocenę i doskonalenie, ale także stworzenie przestrzeni do integracji, wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy.

W roku 2023 przypada 10. edycja Tygodnia Jakości Kształcenia i z tej okazji chcielibyśmy zaproponować temat nawiązujący do wątków poruszanych podczas pierwszego spotkania - "Jakość kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jak ją mierzyć i doskonalić?". W ten sposób chcemy ponownie wrócić do pytań dotyczących funkcjonowania jakości kształcenia na uczelniach w ciągu ostatniego dziesięciolecia:

⚪        Czym jest jakość kształcenia i jakie kryteria służą jej mierzeniu?

⚪        Czego dowiedzieliśmy się z gromadzonych danych i analiz?

⚪        Jakie obszary jakości kształcenia najłatwiej i najtrudniej monitorować?

⚪        W jakim zakresie gromadzone subiektywne opinie i oceny oraz zestawienia statystyczne mogą być wykorzystywane?

⚪        Czy założone formy narzędzi monitorujących odpowiadają aktualnym potrzebom władz uczelni i oczekiwaniom osób kształcących się lub pracujących w szkołach wyższych?

Zapraszamy zatem Państwa do zgłaszania wydarzeń w formie stacjonarnej lub online, tematycznie związanych z zarysowanym zagadnieniem przewodnim, poprzez uzupełnienie formularza dostępnego na stronie tjk.uj.edu.pl/zgloszenia-wydarzen - do dnia 3 lutego.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wspólnie przygotowywać na naszej Uczelni wydarzenie, które sprzyja podejmowaniu dyskusji nad ważkimi problemami szkolnictwa wyższego, podejmowaniu nowych inicjatyw i zawiązywaniu współpracy oraz staje się forum wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie i współpracę.

Szczegóły wydarzenia są zamieszczane na stronie tjk.uj.edu.pl

Polecamy również
TJK 2024: Zaproszenie do zgłaszania wydarzeń

TJK 2024: Zaproszenie do zgłaszania wydarzeń

Konkurs Teaching Slam 2022

Konkurs Teaching Slam 2022

Ocena Zajęć Dydaktycznych 2021/2022, semestr II

Ocena Zajęć Dydaktycznych 2021/2022, semestr II

Bologna Hub Peer Support – drugie spotkanie

Bologna Hub Peer Support – drugie spotkanie