Bologna Hub Peer Support – drugie spotkanie

Drugie spotkanie konsultacyjne w ramach projektu Bologna Hub Peer Support, koordynowane przez DAAD German Academic Exchange Service przebiegło bardzo pomyślnie. Eksperci Bolońscy - Eglantina Hysa i Sonja Mikeska opowiedzieli o zapewnianiu jakości kształcenia zgodnie z wytycznymi Standards and Guidelines for Quality Assurance in the European Higher Education Area oraz podjęli szereg inspirujących zagadnień związanych z przyszłością uniwersytetów. Dyskusja dotyczyła rozwoju uniwersytetów określanych mianem uniwersytetów IV generacji, uniwersytetów przedsiębiorczych, celów zrównoważonego rozwoju dla uniwersytetów oraz zielonych uniwersytetów. Co więcej, pojawiającą się kwestią, którą uniwersytety powinny popierać, są odpowiednie narzędzia i środki do wspierania zasad ekologicznej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym (Green Work-Life Balance).

Sonja Mikeska wyraziła wdzięczność Pełnomocnikowi Rektora ds. jakości kształcenia - dr hab. Justynie Bugaj, prof. UJ oraz dr Małgorzacie Winiarskiej-Brodowskiej (WZiKS, UNA Europa Quality Cluster) za współpracę i otwartość we wprowadzaniu konstruktywnych zmian w rozwoju instytucjonalnym struktury akademickiej przy jednoczesnym zachowaniu zgodności ze standardami zapewaniania jakości kształcenia w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego.

Więcej o projekcie: LINK

TJK 2024: Zaproszenie do zgłaszania wydarzeń